در حال بارگزاری ...

مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)

بزرگترین تولید کننده نرم افزارهای اسلامیمرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی با عنایت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) در سال ۱۳۶۸ تأسیس شده است.

​اشاعه فرهنگ غنی اسلام، تسهیل دستیابی به منابع و متون اصیل دینی و نیز سرعت بخشیدن به امر کاوش و پژوهش در حوزه علوم اسلامی با بهره گیری از فناوری اطلاعات و به کارگیری امکانات رایانه ای برای ارائه معارف حقّه اهل بیت علیهم السلام به جهانیان در شکل و قالب جدید، از اهداف مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی شمرده شده است.شماره ثبت: ۶۹


رئیس مرکز: حجة الاسلام والمسلمين دکتر حميد شهرياریاهداف و وظایف مرکز

مركز تحقيقات كامپيوتری علوم اسلامی، نهادی پژوهشی است که برای سهل‏ نمودن دسترسی به منابع و متون علوم اسلامی و فرهنگ دینی و مقدمات مربوط به آن با استفاده از فن‏ آوری اطلاعات و ارتباطات، و توسعه و تعميم آن در حوزه‏ های علميه و مجامع فرهنگی داخلی و بین‏ المللی تشكيل گرديده و دارای شخصيت حقوقی و استقلال مالی، اداری و استخدامی به صورت غير انتفاعی می باشد.

* تولید برنامه‏ های نرم‏ افزاری در زمینه‏ های مختلف علوم اسلامی و فرهنگ دینی و مقدمات مربوط به آن به منظور تحقیق، تبلیغ و اطلاع رسانی آموزه ‏های دینی در سطوح مختلف تخصصی و عمومی.

* تحقيق و به كار‏ گيری بهترين شيوه‏ های به کار گیری ارتباطات شبكه‏ های‏ اینترنتی و اینترانتی برای دريافت و ارسال اطلاعات مورد نياز و ارائه خدمات اینترنتی به محققان و مراکز علوم دینی.

* استفاده از فن‏ آوری اطلاعات و ارتباطات در جهت اهداف مرکز.

* انجام تحقیقات لازم برای استفاده در نرم‏ افزارهای تولیدی و شبکه‏ های اینترنتی.

* انتشار كتب - به ویژه نسخه‏ های قدیمی و خطی - مجلات و جزوات مربوط به برنامه‏ ها و اطلاعات تولید شده به صورت الکترونیکی یا مکتوب.

* آموزش كامپيوتر و نرم‏ افزارهای پژوهشی و روش‏ های اطلاع‏ رسانی به پژوهشگران علوم اسلامی به ميزان مورد نياز.

* ارائه خدمات كامپيوتری نرم‏ افزاری و سخت‏ افزاری به محققان علوم اسلامی.

* شناسائی، تقويت و ترويج عوامل رشد و توسعه فرهنگِ استفاده بهینه از فن‏ آوری‏ کامپیوتری و توسعه و تعميم آن در حوزه‏ های علمي و فرهنگ دینی عمومی.

* همكاری با دستگاه‏ ها و نهادهای پژوهشی، كامپيوتری و فرهنگی به منظور تبادل تجارب موجود در مدیریت محتوا، تولید نرم افزارهای مورد نیاز و تأسیس پایگاه‌ها و مراکز اطلاع‌ رسانی و عرضه خدمات نرم افزاری به مؤسسات و نهادهای مذکور.نشانی:

قم - بلوار امین - خیابان جمهوری اسلامی - ساختمان مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی

صندوق پستی ۳۸۵۷-۳۷۱۸۵ | تلفن گویا: ۳۲۹۳۶۲۷۰-۰۲۵

پشتیبانی امور کاربران: ۳۲۹۳۶۲۷۱-۰۲۵ | فاکس: ۳۲۹۳۶۲۹۴-۰۲۵

● تهران - خیابان کارگر شمالی - خیابان شهید مظفری خواه - نبش کوچه چهره گشا - معاونت تهران مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی

● تهران - میدان هفتم تیر - خیابان قائم مقام فراهانی - روبروی سازمان کشتیرانی - کوچه ۲۲ - کوی شهرام شمالی - پلاک۴ - طبقه ۲ - شرکت خدمات نور رایانه سپهر

تلفن: ۸۸۳۰۵۲۸۹-۰۲۱